دوشنبه, 7 خرداد 1397
عنوان : دانشگاه جامع علمی – کاربردی شهرداری زاهدان پلی به سوی علم و دانش افزایی
تاريخ :
 ۱۳۹۰/۱۱/۰۸ 
ساعت : ۱۳:۴۵:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ارتقا سطح علمی کارکنان شهرداری و ترویج رشته های مرتبط با امور شهری اهدافی بودند که باعث شد دانشگاهی تحت عنوان شهرداری زاهدان راه اندازی شود.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری زاهدان، در سال 1388 و در جلسه مسوولان آموزش شهرداریهای کشور در شیراز پیشنهاد تشکیل دانشگاه برای شهرداریهای بالای یک میلیون نفر مطرح شد و در سال 1389 مجوز لازم برای تاسیس مرکز جامع علمی - کاربردی شهرداری زاهدان صادر گردید. بر این اساس مهندس اسماعیل حسین زهی شهردار محترم و آقای محمد یوسفی بعنوان هیات موسس برگزیده شدند که در ابتدا آقای محمد یوسفی تا تاریخ 10/10/90 سرپرستی دانشگاه را بعهده داشتند اما از یازدهم دی ماه 90 آقای مهندس محمود مخلصی بعنوان سرپرست این دانشگاه انتخاب شد.

مهندس مخلصی گفت: وجود یک مرکز آموزش کاربردی که بر اساس نیازهای آموزش کارکنان شهرداری طراحی شده باشد از مدتها قبل ملموس بوده و خلا آن احساس می شد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شهرداری زاهدان افزود: موضوع تغییراتی که ساختار تشکیلاتی سازمانهای کشور بطورکل و شهرداریها بطور خاص با آن مواجه شدند بر لزوم تدوین برنامه های آموزشی صحه گذاشته و بازنگری کلی در این بخش می طلبید زیرا برای کسب امتیازات شغلی و شرایط احراز پستهای سازمانی، ارتقا سطح علمی و تحصیلی کارکنان الزامی است.

وی اظهار داشت: کارکنانی که تحصیلات دانشگاهی نداشته باشند از رسیدن به رتبه های بالای سازمانی محروم هستند و از طرفی نوع وظایف، سیاستهای کلی نظام، نوع ارباب رجوع، شرایط اداری فعلی و ... بطور خودکار اینگونه کارکنان را از چرخه نظام اداری به حاشیه سوق داده و باعث کاهش بهره وری، اثربخشی و انگیزش آنها شده که علاوه بر خود مستخدم تبعات زیادی برای سازمان نیز به همراه خواهد داشت. این موضوع مدیران ارشد شهرداری زاهدان را برای ایجاد تحول به فکر واداشت که خروجی این تفکرات و برنامه ریزیها تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری زاهدان بود.

مشاور شهردار درباره رشته ها و مقاطع تحصیلی این مرکز دانشگاهی گفت: هم اکنون رشته های آتش نشانی ( گرایش نجات )، فناوری اطلاعات ( گرایش خدمات رایانه ) و رشته عمران ( گرایش ساختمان آبی ) در مقطع کاردانی در این مرکز دانشگاهی تدریس می شود که تلاش خواهیم کرد زمینه ارتقاء سطح تحصیلی رشته های موجود و یا راه اندازی رشته های جدید فراهم شود.

دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری زاهدان در ساختمان 3 طبقه ای در بلوار جام جم واقع که از نظر فضای موردنیاز در حال حاضر نیازهای این مرکز را برآورده کرده است.

در اهداف تاسیس این دانشگاه موارد ذیل عنوان شده است:

"ارائه دروس بر اساس سرفصلهای کاربردی که متناسب با نوع نیاز سازمانهای دولتی است"

" ایجاد شرایط برای تحصیل کارکنان شهرداری زاهدان و سایر افراد"

" هزینه های آموزش این مرکز بسیار کمتر از سایر مراکز آموزشی غیرانتفاعی است "

"ارتقا سطح تحصیلی کارکنان شهرداریهای استان"

"ایجاد شرایط برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت کارکنان شهرداری"

"امکان برگزاری دوره های تخصصی که شرایط تشکیل آنها توسط مرکز آموزش و پژوهش استانداری وجود ندارد"

"ایجاد شرایطی برای تدریس کارکنان شاغل در شهرداری که دارای مدارک دانشگاهی کارشناسی ارشد یا بالاتر می باشند"

ا.م.صبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0