پنج‌شنبه, 30 شهريور 1396

عنوان : فراخوان انتخاب پروژه‌های برتر شهرداریهای كشور
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ 
ساعت : ۱۰:۱۹:۴۸

به اطلاع شهرداران، رؤسای شوراهای اسلامی شهر و مدیران سازمان‌ها، شرکتها و موسسات وابسته به شهرداریهای کشور می‌رساند؛

موسسه شهرداران در نظر دارد در راستای انتقال تجارب موفق شهرداریهای کشور در زمینه اجرای پروژه‌های شهری و شناسایی پروژه‌های شاخص و تاثیرگذار در شهرهای ایران اقدام به برگزاری انتخاب پروژه‌های برتر شهرداریهای کشور بنماید.

همه پروژه‌های شهری که در سال 93 تا 95 تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند در بخش‌های مختلف مدیریت شهری شامل 10 محور زیر مجاز به شرکت در این رقابت هستند.

1- فنی و عمرانی شامل: توسعه زیرساختهای شهر، تامین امکانات ضروری شهر، احداث میادین و معابر شهری، پروژه‌های آزادسازی مسیرها و ...

2- خدمات شهری شامل: محیط زیست و مدیریت پسماند، میادین میوه و تره‌بار، انضباط شهری، بوستان و فضای سبز، کنترل آلودگی هوا و...

3- شهرسازی و معماری شامل: نوسازی بافت فرسوده، احیای بافت تاریخی، بهبود سیما و منظر شهری، پیاده‌راه‌ها، گردشگری شهری و ...

4- فرهنگی و اجتماعی شامل: توسعه فرهنگ‌سراها، سراهای محله، مراکز توانمندسازی، پروژه‌های سلامت، آموزش شهروندی، ورزش همگانی و ...

5- حمل و نقل و ترافیک شامل: توسعه حمل و نقل عمومی، مدیریت حمل و نقل شهری، هوشمندسازی ترافیک، حمل و نقل ریلی و ...

6- زیباسازی شهری شامل: نورپردازی، مبلمان شهری، تبلیغات محیطی و ...

7- مشارکت و سرمایه‌گذاری شامل: جلب مشارکتهای مردمی، جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ...

8- شهر الکترونیک شامل: پروژه‌های فن‌آوری اطلاعات، شهر هوشمند و ...

9- اقتصاد شهری شامل: روشهای نوین تأمین منابع مالی، کاهش هزینه‌های شهر، افزایش منابع درآمدی و ...

10-برنامه‌ریزی و مدیریت شهری شامل: مدیریت منابع انسانی، برنامه‌های میان مدت و بلند مدت توسعه‌ی شهری و ...

شهرداریها، مناطق شهرداری، سازمانها، موسسات و شرکتهای تابعه شهرداریها جهت معرفی و ثبت نام پروژه‌های برتر خود در این رقابت می‌توانند با مراجعه به سایت ماهنامه شهرداران به نشانی shardaran.org نسبت به تکمیل فرم‌های فراخوان و ارسال مشخصات پروژه‌ها و مستندات لازم اقدام نمایند. ثبت نام بیش از یک پروژه برای هر شهر آزاد است.

کلیه پروژه‌هایی که بر اساس فرم فراخوان دارای معیارهای پروژه شهری موفق باشند و در این رقابت ثبت نام شوند با معرفی شهردار یا مدیر شهری متولی پروژه در شماره‌های آتی ماهنامه شهرداران معرفی خواهند شد و گواهینامه رقابت انتخاب پروژه برتر شهرداریهای کشور به نام شهردار یا مدیر مربوطه صادر خواهد شد.

با نظر هیئت داوران ابتدا در هر یک از محورهای رقابت حداکثر سه پروژه برتر انتخاب و به مرحله نهایی راه می‌یابند. به پروژه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی علاوه بر معرفی در شماره آتی ماهنامه، لوح تقدیر به نام شهردار یا مدیر مربوطه اعطا خواهد شد.

در مرحله نهایی از میان پروژه‌های انتخاب شده بر اساس امتیاز کسب شده توسط هر پروژه 10 پروژه برتر انتخاب و معرفی خواهد شد. این پروژه‌ها ضمن معرفی در ماهنامه شهرداران، طی مراسمی لوح تقدیر و تندیس برترین پروژه‌های شهری کشور را دریافت خواهند کرد.

شهرداران و مدیران شهری برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شرکت در این فراخوان علاوه بر سایت ماهنامه شهرداران می‌توانند با دبیرخانه رقابت با شماره‌ 09391112425 از طریق تلگرام سوالات خود را مطرح نماید.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 
شهرداری زاهدان