EN/ FA   |   يکشنبه, 24 شهريور 1398
  • ساعت : ۲۰:۸:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 482
  • کد خبر : ۳۹۴۹
    /  5
نصب بیش از سی المان شهری بمناسبت فرا رسیدن نوروز در شهر زاهدان

به گزارش  واحد خبر، مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری زاهدان؛صبح امروز ۲۳اسفند ماه، نشست خبری معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس های شهرداری مرکز با موضوع اقدامات شهرداری زاهدان در آستانه ی فرا رسیدن سال نو، با حضور پر تعداد خبرنگاران روزنامه های محلی و کشوری، خبرگزاری ها و مرکز صدا و سیما استان برگزار گردید. 

محمد امیر براهویی، معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان؛ با اشاره به نقش ارزشمند رسانه ها در مطالبه گری و اینکه رسانه ها حلقه ی اتصال مسئولین و مردم هستند افزود:، بسیار از موارد و خواسته ها مردم از طریق رسانه ها به منعکس  می شود و ما نیز سعی میکنیم این موارد را در راس امور خود قرار دهیم.  

معاون خدمات شهری شهرداری ادامه داد؛ با توجه به رویکرد شهردار زاهدان مبنی بر پاسخگو بودن در مقابل رسانه ها، این معاونت سعی کرده تا در حد امکان و همیشه پاسخگوی رسانه ها باشد  و کلیه موارد مطروحه توسط کارشناسان  و خبرنگاران ،علی الخصوص مواردی که مربوط به حوزه مدیریت خدمات شهری و سازمان های تابعه بوده است را در اسرع وقت پیگیر و پاسخگو بوده ایم.

براهویی افزود؛در خصوص ستاد استقبال از نوروز دستگاههای مختلفی در سطح شهر فعالیت دارند اما برنامه ها و فعالیت های شهرداری در سطح شهر ملموس تر میباشد و با توجه به  این مهم ،می طلبد شهرداری به این امر توجه ویژه ای داشته باشد. شهرداری زاهدان نیز با برگزاری جلسات متعددی از شهریورماه امسال برنامه ریزی در این رابطه را آغاز  کرد.

وی با اشاره به فراخوان طراحی و اجرای المان ها در سطح کشور افزود: امسال چیزی در حدود سی المان را برای عید امسال برنامه ریزی کرده ایم که انشاءالله از هفته ی آینده جانمایی و نصب آنها در نقاط مختلف شهر آغاز خواهد شد. در طراحی المان های امسال سعی شده است از فرهنگ و هنر بومی استان جهت هویت بخشی به شهر بیشتر استفاده گردد. 

وی افزود: در نوروز امسال مانند سال های گذشته برنامه ریزی لازم در خصوص برگزاری جشن های نوروزی در مناطق پنجگانه بعمل آمده است و امسال علاوه بر جشن های مذکور، یک جشن بزرگ محوری در ساعت تحویل سال در پارک ملت برگزار خواهد شد و در همین جا از همه ی شهروندان عزیز دعوت میکنیم حتما در این جشن بزرگ حضور یابند. همچنین امسال با هماهنگی های لازم و برنامه ریزی صورت گرفته تور زاهدانگردی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شروع به کار خواهد کرد. 

وی در خصوص فضای سبز و کاشت گل و نهال در هفته درختکاری و روزهای پایانی سال گفت: با در نظر گرفتن سه اصل،نگهداری،آبیاری و زیرساخت خاک و زمینی که در آن محل کاشت انجام شود، درختکاری ها تنها در جاهایی انجام شد که این موارد فراهم بود.پارک ۱۰۹ هکتاری ولایت، فاز سه پارک نورالشهدا در بلوار خرمشهر و  گلکاری گلزار شهدا، کاشت ۵۰۰۰ اصله نهال بزرگ از خزانه سازمان آرامستانها در بهشت محمد (ص) از جمله ی این موارد بوده است. همچنین کاشت درخت در ۹محله حاشیه شهر با همراهی مردم آغاز شده است و امید داریم بتوانیم این روند را گسترش دهیم. 

براهویی گفت: یکی از طرح های جذابی که امسال برای سال نو در نظر گرفته شده است، نور پردازی ها و المان های نوری در سطح شهر با سبک نو و جدید بوده است که از این قبیل می توان به نورپردازی المان و حاشیه میدان دکتر حسابی، خیابان بزرگمهر و پارک فرهنگیان، بلوار اقبال لاهوری، میدان آزادی و بلوار شهید طباطبایی اشاره کرد. 

وی در خصوص وضعیت سرویس های بهداشتی در سطح شهر گفت: کلیه سرویس های بهداشتی در پارک ها و محل های استقرار میهمانان نوروزی بهسازی و پاکسازی شده اند و امسال بصورت مستمر بر آنها نظارت خواهد شد. همچنین سرویس های بهداشتی در بازار رسولی افزایش پیدا کرده اند و از طرفی به پارکینگ های خصوصی در این محل ابلاغ شده است تا یک تا دو چشمه در پارکینگ خود احداث نمایند که تا کنون تعدادی از آنها انجام داده اند.

معاون خدمات شهر ی شهرداری؛ با معرفی محل استقبال از مهمانان نوروزی و جانمایی سیاه چادر در ورودی بلوار یادگار امام (ره) در محل پارک جدید فرد‌وسی و میدان دکتر حسابی در ورودی خاش زاهدان اعلام کرد: با نصب سرویس های سیار (میدان دکتر حسابی،میدان فلسطین و چهارراه رسولی)و نمازخانه ،آبخوری، نقشه ی گردشگری همراه با راهنما و معرفی جاذبه های گردشگری زاهدان و  دیگر ملزومات مورد نیاز مسافرین نوروزی، آماده پذیرایی از آنان می باشیم.

وی محل های در نظر گرفته برای اسکان مسافران را  هم پارک شادیها ،پارک فرهنگیان،یاس،لاله،گل ها ،بسیج و ملت معرفی کرد و افزود: با تامین موارد ضروری در حال آماده سازی می باشند. پاکسازی ورودی های شهر از پلاستیک و نخاله ، رنگ آمیزی جداول معابر سطح شهر،نصب مخازن با تعداد ۱۰۰۰ مخزن در سطح معابر شهر ،پاکسازی گروهی شرکت های خدماتی هر روز در یک محله ،از دیگر برنامه هایی است که جهت استقبال از بهار در حال انجام هستند. 

وی در پایان یادآور شد: تعداد ۱۶  غرفه فروش میوه شب عید توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری وفراورده های کشاورزی جانمایی و واگذار شده است. همچنین ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر از دیگر مواردی است که در این ایام بصورت ویژه به آنها پرداخته خواهد شد . پاکسازی برچسب ها،پوسترها و شستشوی پایه تابلوها و پایه چراغ ها و کلیه خودروهای خدمات شهر و اتوبوس ها و تحویل لباس جدید و فرم به پاکبان ها، راه اندازی کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک » و آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی در چهارشنبه آخر سال و کل ایام تعطیلات نوروز،  توقف حفاریهای سطح شهر از پانزده اسفند ماه بمدت یکماه و تمهیدات ترافیکی در هسته مرکزی شهر و .... از سایر برنامه های اجرایی شهرداری زاهدان در این ایام می باشد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0