EN/ FA   |   جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۸:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 161
  • کد خبر : ۴۱۳۴
دیدار شهردار زاهدان با فرماندهان نیروی انتظامی استان و شهرستان زاهدان


دیدار شهردار زاهدان با فرماندهان نیروی انتظامی استان و شهرستان زاهدان

به مناسبت هفته نیروی انتظامی شهردار زاهدان به اتفاق تنی چند از معاونین و مدیران شهرداری، با فرماندهان نیروی انتظامی استان و شهرستان زاهدان دیدار کرد

در این دیدارهای صمیمانه شهردار زاهدان ضمن قدردانی از تلاشها و زحمات پیدا و پنهان برادران شاغل در نیروی انتظامی گفت: امنیت حاکم بر جامعه ناشی از تلاشها، ایثارگری ها و رشادتهای بی وقفه و مستمر دلیرمردان نیروی انتظامی است و با توجه به موقعیت خاص استان ما تمهیدات اندیشیده شده در راستای استمرار و پایداری امنیت موجود جای تقدیر و تشکر دارد.

عبدالقادر پربار گفت: متاسفانه زاهدان بالاترین درصد حاشیه نشینی در کشور را دارد. ۴۴درصد جمعیت زاهدان در بافتهای ناکارآمد سکونت دارند و این مسئله باعث شده تا  این شهر به عنوان مرکز استان با مشکلات متعددی در حوزه های مختلف روبرو باشد.

وی اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش مشکلات موجود را خوب ارزیابی کرد و گفت: شهرداری زاهدان در بخشهای مختلف عمرانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی پروژه های مختلفی را با اولویت مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردار انجام داده که می توان به در اختیار گذاشتن برخی از اراضی جهت ساخت مدرسه، صدور پروانه های رایگان برای ساخت برخی مراکز آموزشی، بهسازی معابر منتهی به اماکن آموزشی و هچنین انجام فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با هدف گسترش روحیه نشاط و افزایش امید بین جوانان و نوجوانان و سایر امور خدماتی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات شهر به ویژه مسایل مرتبط با حاشیه نشینی نیاز به همکاری تمامی دستگاه ها دارد گفت: خوشبختانه شهرداری با تمامی دستگاه ها ارتباط بسیار مطلوبی دارد اما متاسفانه مشکلات حاشيه شهر به قدری زیاد است که حل آنها نه تنها از توان شهرداری بلکه در برخی از موارد از توان استان نیز خارج است و این می طلبد که کل مجموعه استانداری، نمایندگان مجلس ، علما، مذهبیون و... در کنار وزارت راه و شهرسازی و ستاد بازآفرینی شهری که قانوناً متولی اصلی ساماندهی حاشیه شهر هستند با جدیت به مسئله رفع مشکلات شهری بعنوان یک اقدام مشترک ورود پیدا کنند.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از همکاری نیروی انتظامی با مجموعه شهرداری زاهدان گفت: شهرداری جهت اجرای برخی از امور به همکاری و حمایت مستقیم نیروی انتظامی نیازمند است که خوشبختانه تا کنون در اجرای اموری همچون عملیاتی کردن دستورات مقامات محترم قضایی در امور مرتبط با شهرداری، شناسایی و جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر و سایر امور مشابه تا کنون شاهد همکاری بسیار خوب بخشهای مختلف نیروی انتظامی بوده ایم اما با توجه به حساسیت موضوع تقاضا داریم در بحث جابجایی و انتقال متکدیان و معتادان متجاهر همکاری بیشتری صورت پذیرد.

وی بیان داشت: متاسفانه نداشتن صنعت، عدم کشاورزی پویا و برخی عوامل دیگر معضلات زیادی را در بخش اشتغال بوجود آورده که روی آوردن به مشاغل کاذب و مقوله دستفروشی به ویژه در هسته مرکزی شهر که همراه با سد معبر می باشد، از پیامدهای عدم اشتغال‌زایی هستند که مشکلات زیادی را برای مدیریت شهری ایجاد کرده است.

وی افزود: ما قصد نداریم که برای حل مشکلات دستفروشان به صورت چکشی عمل کنیم اما ضرورت ساماندهی آنها بر کسی پوشیده نیست که در این راستا همراهی و همکاری مراجع امنیتی، اجتماعی و مذهبی را به شکل گسترده ای لازم داریم.

پربار در ادامه گفت: امسال ما شاهد ارتقاء شاخصهای مرتبط با نیروی انتظامی در حوزه اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم هستیم که در این حوزه با توجه به همکاری مردم و تدابیر و درایت مسئولین محترم نیروی انتظامی نتایج خوبی حاصل شده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظامی در عقد تفاهم نامه و راه اندازی کلانتری اجرائیات شهرداری زاهدان گفت: با توجه به نیاز حضور ۲۴ ساعته و مستمر نیروی انتظامی در این کلانتری به ویژه در ساعات غیر اداری، تقاضا داریم در این زمینه نیز همکاری های لازم صورت پذیرد. همچنین انتظار می رود با توجه به ضرورتی که احساس می شود در خصوص راه اندازی کلانتری در پایانه مسافربری انقلاب نیز اقدامات شایسته ای صورت پذیرد.

شهردار زاهدان در ادامه ضمن تشریح برخی از اقدامات عمرانی انجام شده در سطح شهر گفت: ساختار شهرداری زاهدان نسبت به گذشته چابک تر و سیستمی شده و اقدامات خوبی در بخشهای مختلف به ویژه در حوزه درآمدی انجام شده که افزایش بودجه شهرداری را از ۱۳۶میلیارد به ۴۱۰میلیارد را به دنبال داشته و به تبع آن ارتقای خدمات در حوزه های مختلف علی الخصوص گسترش میزان آسفالت معابر سطح شهر از ۲۵۰هزار متر مربع در دوره ی قبلی مدیریت شهری به ۲میلیون متر مربع را در پی داشته است.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و به منظور تسهیل در ترافیک نیز موضوع اجرای مانیتورینگ شهر را در دستور کار قرار دادیم که در کنار آن بحث


های چند تقاطع غیر همسطح را نیز با جدیت دنبال می کنیم ضمن اینکه تا کنون چندین اصلاح هندسی در تقاطع های مختلف را اجرا کرده ایم

وی در پایان گفت: ما امیدواریم جهت تسریع در اجرای امور و ماندگاری خدماتی که ارائه می شود همکاری و مشارکت تمامی دستگاه ها و عموم مردم را بیش از پیش شاهد باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0