EN/ FA   |   جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۴۶:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ 
  • تعداد بازدید : 215
  • کد خبر : ۴۱۵۲
برخورد شدید با رانندگان متخلف خودروهای تانكر حمل فاضلاب

 ‍ 🔘 برخورد شدید با رانندگان متخلف خودروهای تانکر حمل فاضلاب 

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان با اشاره به اینکه تاکنون خودورهای ویژه تخلیه فاضلاب خانگی و یا لجن‌ کش بسیاری در سطح شهر جریمه و توقیف شده‌ اند، از برخورد شدید با رانندگان متخلف این خودروها خبر داد.

🔺‌محمد عمر حسین زهی زمانی در تشریح این خبر اظهار کرد: معمولاً این خودروها اقدام به تخلیه فاضلاب خانگی در حواشی و اطراف شهر می‌کنند که متأسفانه این پسماندهای فاضلاب موجب آلودگی شدید محیط و یوع بیماری های عفونی و واگیردار می‌شود. 

🔺وی ادامه داد: روزانه حجم زیادی از فاضلابهای خانگی در محیط اطراف شهر تخلیه می شود و به رغم پیگیریها، برخوردهای قضایی و قهری، همچنان این تخلیه در حاشیه شهر ادامه دارد و بارها در حواشی شهر تکرار شده که ضابطین قضایی سازمان موظف گردیده اند بصورت اکیپ هایی درطی شبانه روز در حاشیه شهر اقدام به گشت زنی نمایند و در صورت مشاهده و یا گزارش با رانندگان آن خودروها شدیدا برخورد نمایند. 

🔺حسین زهی زمانی درخصوص وضعیت تانکرهای فاضلاب فعال درسطح شهر نیز گفت بطور متوسط روزانه ۱۵ الی ۲۰ دستگاه تانکر فاضلاب در موقعیت دفن پسماند تخلیه می گردد، که این میزان معادل ۱۵۰ متر مکعب فاضلاب خانگی می باشد که تعداد زیادی نیز غیر مجاز  اقدام به تخلیه می کنند که در صورت رؤیت توسط ضابطین قضایی سازمان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. 

🔺وی همچنین با اشاره به مجازات رانندگان متخلف عنوان کرد: در صورت مشاهده و یا گزارش توسط مردم، نیروهای ضابط قضایی سازمان خودروی تخلیه فاضلاب را توقیف کرده و راننده را برای رسیدگی به تخلفش به مقامات  قضائی معرفی می‌کنند.

🔺رئیس سازمان با بیان اینکه تخلیه این پسماندها، آلودگی شدیدی را به وجود می‌‌آورد، خاطرنشان کرد: رهاسازی و تخلیه فاضلاب در حواشی شهر، خاک و آب را به شدت دچار آلودگی می‌کند، به‌طوری‌که پاکسازی محیط از این آلودگی‌ها بسیار سخت و دشوار است.

🔺وی در پایان گفت: رانندگانی که قصد تخلیه فاضلاب خانگی را دارند می‌توانند به سازمان مدیریت پسماند مراجعه کنند و با اخذ دفترچه تخلیه بار در سایت دفن پسماند( مکانی که جهت تخلیه فاضلاب ) در نظر گرفته شده است نسبت به تخلیه تانکر فاضلاب خود اقدام نمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0