EN/ FA   |   پنج‌شنبه, 12 تير 1399
  • ساعت : ۸:۳۶:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 216
  • کد خبر : ۴۱۵۵
عملیات بهسازی مسیل كشاورز

عملیات بهسازی مسیل کشاورز با جدیت در دست اقدام است

مهندس عبدالغفور براهویی با اعلام این خبر و ضمن اشاره به اهمیت ساماندهی حاشیه شهر، بر ضرورت همکاری و ورود کلیه ی دستگاه های ذیربط به این امر  تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه می بایست تمامی دستگاه های دولتی و خدماتی ۳۰ درصد از اعتبارات خود را به  مناطق حاشیه ای و محلات هدف اختصاص داده و در آنجا هزینه کنند؛ ستاد باز آفرینی شهری به جهت اجرای مطلوب آن با جدیت این موضوع را با هماهنگی هیئت اجرایی رصد و پیگیری می نماید و ما امیدواریم شاهد همکاری‌های همه جانبه در این زمینه باشیم.

وی گفت: اجرای مسیل شیرآباد و محور دو طرف آن به عنوان یکی از پروژه های مهم مرتبط با حاشیه شهر از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری و توسط بنیاد مسکن استان صورت خواهد پذیرفت. وی افزود: پیمانکار مربوط به این پروژه مشخص گردیده و عملیات اجرایی آن مشتمل بر جدولگذاری، زیرسازی، تسطیح و آسفالت آغاز شده است.

وی با اشاره به برخی از مسائل و مشکلات موجود در مسیر اجرای پروژه گفت: با توجه به اینکه برای اجرای محور در دو طرف مسیل نیاز به تعریض داریم لذا وجود برخی املاک در این مسیر  مشکلاتی را ایجاد کرده است. اما با تلاشهای شهرداری تا کنون حدود ۱۰ مورد تخریب بناهای موجود در مسیر انجام شده و امیدواریم با همکاری مالکین مورد نظر ادامه تملک املاک به منظور تعریض مسیر مذکور تسریع باید.

مهندس براهویی در ادامه از اجرای چند طرح دیگر در مجاورت این پروژه خیر داد و گفت: به موازات طرح مسیل شیرآباد اجرای محور کشاورز ۸ را هم در دست اقدام داریم ضمن اینکه طبق تفاهم نامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان منعقد گردیده ۵ محله هدف در زاهدان تحویل بنیاد مسکن خواهدشد و عملیات بهسازی و بازسازی آنها صورت خواهد پذیرفت.

وی اضافه کرد: شهرداری نیز موضوع تملک املاک موجود در مسیر اجرای محور کشاورز ۸ را در دست اقدام دارد که در صورت همکاری به موقع مالکین مشکلی برای تعریض این محور نخواهیم داشت.

مهندس براهویی اظهار داشت: با توجه به اینکه اجرای مسیل کشاورز و ادامه بلوار کلات به سمت کامبوزیا جزء اولویتها قرار دارد، در کنار آنها عملیات بهسازی خیابان سیستان و ولی عصر(عج) نیز بزودی آغاز خواهد شد.

وی همکاری شهرداری زاهدان را در رابطه با واگذاری اراضی مورد نیاز جهت احداث مراکز فرهنگی و آموزشی در محلات هدف را خوب ارزیابی کرد و گفت: شهرداری زمینهای مورد نیاز را برای احداث مدارس مشخص و برخی را واگذار کرده  ضمن اینکه در راستای سایر امور فرهنگی از قبیل احداث سراهای محله نیز زمینهای مورد نیاز در نظر گرفته خواهد شد که پس از طی سلسله مراتب مربوطه واگذار می گردد.

وی در پایان یادآور شد: اموری را که بنیاد مسکن استان انجام می دهد تمام و کمال بر اساس وضعیت موجود می باشد لذا در این خصوص و به منظور اجرای هر چه بهتر پروژه ها هماهنگی تنگاتنگی میان بنیاد مسکن و مشاور شهر و خانه وجود دارد تا  در خصوص واگذاری اراضی مورد نیاز برای تحقق سرانه های تعریف شده به بهترین نحو عمل شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0