EN/ FA   |   پنج‌شنبه, 12 تير 1399
  • ساعت : ۹:۳۵:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 135
  • کد خبر : ۴۱۵۶
برگزاری نشست شهردار و مدیران شهرداری با معتمدین و متنفذین شهر زاهدان


برگزاری نشست شهردار و مدیران شهرداری با معتمدین و متنفذین شهر زاهدان

نشست شهردار، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری زاهدان با معتمدین و متنفذین سیستانی، بیرجندی، یزدی و کرمانی برگزار شد.

 شهردار زاهدان در این جلسه با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری زاهدان گفت : در اوایل شروع به کار مدیریت جدید شهرداری زاهدان، با سرانه درآمدی بسیار پایینی مواجه بودیم که علت ها و دلایل مختلفی داشته که می بایست مجموعه شهرداری با جلب اعتماد و مشارکت مردم زمینه را برای کسب درآمد از طریق پرداخت عوارض فراهم می آورد. 

مهندس پربار با اشاره به بودجه ی سال جاری و اقداماتی که در راستای تحقق آن صورت گرفته است گفت: بودجه امسال شهرداری زاهدان رقمی معادل ۴۱۰میلیارد ریال است که نسبت به سنوات گذشته (قبل از شروع بکار دوره ی پنجم شورای اسلامی شهر) از رشد سه برابری برخوردار بوده و با توجه به روند رو به رشدی که داریم امیدواریم شاهد تحقق کامل این بودجه تا پایان سال باشیم که البته مشارکت و همکاری شهروندان و سایر نهادها در پرداخت عوارض و حق و حقوق شهرداری، می تواند این مسیر را برای ما هموارتر نماید.
🔺وی در ادامه ضمن تشریح برخی از اقدامات و پروژه ها، بر ضرورت تسریع در اجرای آنها تاکید کرد و گفت: در سال جاری در بخشهای عمرانی، حمل و نقل، تاسیسات، فضای سبز، بهبود محیط شهری و به ویژه آسفالت در مقایسه با سنوات قبل از جهش بسیار چشمگیری برخوردار بوده ایم و در صدد هستیم تا این روند را ادامه دهیم.

🔺موضوع آسفالت معابر و ضرورت اجرای آن در نقاط مختلف از جمله مواردی بود که شهردار زاهدان آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: امسال در بخش آسفات به میزان ۲ میلیون مترمربع یعنی ۸ برابر سال های گذشته کار خواهد شد این مقدار با توجه به افزایش ۴ برابری قیمتها بسیار چشمگیر است. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم فقط در محدوده ی زیباشهر ۲۵۰ هزار متر مربع آسفالت را اجرا کنیم و با عنایت به اینکه در سالهای گذشته در کل سطح معابر شهر این مقدار آسفالت انجام می شده، می توان گفت در این مقوله جهش قابل توجهی صورت گرفته که قابل تأمل و توجه می باشد. 

وی در خصوص بهسازی ورودی های شهر گفت: ورودی از سمت سیستان، بلوار یادگار امام (ره) بطور کامل آسفالت و فضای سبز آن را شهرداری منطقه ۳ ایجاد نموه است و ادامه ی این ورودی آسفالت و فضای سبز بلوار شهید طباطبایی می باشد که امسال انجام خواهد شد. ورودی از سمت گوربند علی رغم اینکه در محدوده شهری نبوده اما توسط همکاران ما بهسازی و آسفالت شده و در حال ایجاد شبکه آبرسانی برای فضای سبز آن هستیم. از سمت میرجاوه نیز پیمانکار برای جدول گذاری و آسفالت آن مسیر گرفته شده و فضای سبز آن توسط سازمان مدیریت آرامستانها در حال انجام است. احداث میدان از سمت ورودی خاش نزدیک بیمارستان امام علی (ع) انجام خواهد شد و گارد ریل حذف و طراحی متناسب با فضای داخل شهر صورت خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی مهمترین معضل شهرمان است گفت: ۴۴ درصد جمعیت و یک سوم مساحت شهر را حاشیه و حاشیه نشینی دربر گرفته است و برای حل این مشکل نیاز به یک برنامه ملی، همت ملی، بودجه ملی و یک مدیریت در سطح ملی می‌باشد و وزارت راه و شهرسازی نیز بعنوان متولی اصلی ساماندهی حاشیه شهر، توافق نامه ای را با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امضا نموده که برای بهسازی و بهبود وضعیت موجود، اقدامات خود را آغاز کرده است.

🔺وی در ادامه بیان داشت: اجرای پروژه ی زیرگذر راه آهن که تا پایان سال جاری عملیات آن با همکاری دستگاه های ذیربط آغاز خواهد شد و همچنین بازگشایی و احداث بلوار ۲۲ بهمن از جمله پروژه هایی هستند که مسیر دسترسی شهروندان را از زیباشهر به مرکز شهر را تسهیل می نماید.   

شهردار زاهدان در پایان پیرامون عدم هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی سطح شهر گفت: یکی از مهمترین مشکلات شهرها، عدم مدیر یکپارچه و نبود قانون درآمدهای پایدار برای شهرداری ها می‌باشد که معضلات متعددی را برای شهر، شهرداری و شهروندان ایجاد نموده است. 

در ابتدای این جلسه نیز داوود ذوالفقاری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان هدف از تشکیل این جلسه را معرفی بهتر شهرداری به شهروندان و افزایش مشارکت احزاب و طیف های مختلف بیان کرد و افزود: هر جامعه ای که مشارکت نخبگان و بزرگان در مدیریت شهری آن بیشتر باشد، آن جامعه شاهد پیشرفت های چشمگیرتری خواهد بود. 

وی افزود : در حوزه شهری و شهرداری اقدامات بسیارخوبی در این چند سال شروع شده اما اگر بخواهیم به کارهای عمرانی، خدماتی و رفاهی شتاب بیشتری بدهیم، نیازمند مشارکت دو جانبه ی مجموعه شهرداری و شهروندان هستیم.

شایان ذکر است در این جلسه که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، طرفین انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای مناسب برای استفاده ازاجتماعی را ارائه و با یکدیگر تبادل نظر کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0