EN/ FA   |   جمعه, 16 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۲۹:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 179
  • کد خبر : ۴۱۶۸
گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرداری زاهدان به مناسبت بزرگداشت هفته ی بسیج

گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرداری زاهدان به مناسبت بزرگداشت هفته ی بسیج 

شهردار زاهدان : با مرور عملکرد بسیج از ابتدای شکل گیری تا کنون به نقش پررنگ، مهم و حیاتی این نهاد مردمی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پی خواهیم برد

در این مراسم که با حضور شهردار زاهدان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه استان، جانشین فرماندهی سپاه سلمان،  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زاهدان، مدیرکل صدا وسیمای استان، معاونین و مدیران شهرداری زاهدان و جمع کثیری از بسیجیان در محل سالن همایش های شهرداری زاهدان برگزار شد؛ بر لزوم اشاعه ی تفکرات بسیجی در جامعه و ادامه راه بسیجیان هفت سال دفاع مقدس در مسیر سربلندی میهن اسلامی تاکید شد.

شهردار زاهدان در ابتدا ی این مراسم طی سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی بسیجیان سلحشور و جان برکف انقلاب اسلامی ایران گفت: بسیج به عنوان یکی از یادگارهای ارزشمند امام راحل(ره) از ابتدای شکل گیری تا کنون با تلاش و مجاهدتهای بی وقفه در عرصه های مختلف همواره حلال بسیاری از مسائل و مشکلات بوده که بایستی قدر این نهاد پربرکت را بیش از پیش بدانیم.

مهندس پربار با اشاره به وقوع حوادث تأسف بار هفته ی گذشته از نقش موثر بسیج در کنترل اوضاع به بهترین نحو یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی در ابتدای کار نیاز به مراقبت داشت لذا امام راحل(ره) با پیش بینی های حکیمانه ی خود ضرورت تشکیل بسیج را مورد تاکید قرار داد و ما امروز با مرور عملکرد بسیج در طی عمر پربرکت جمهوری اسلامی ایران؛ نقش مهم و کلیدی این نهاد مردمی را در ایستادگی و تحقق اهداف کشورمان به ویژه در ۸سال دفاع مقدس و کنترل ناهنجاری ها و اغتشاشات و سایر امور خدماتی به وضوح مشاهده و لمس میکنیم. 

وی حوزه ی عملکرد بسیج را بسیار گسترده توصیف کرد و افزود: بسیج به موازات وظایف خطیر خود در برقراری امنیت؛ به عنوان یک نهاد اجتماعی نیز برای انجام اموری که فراتر از ظرفیت نهادهای رسمی است نقش مهمی را ایفا می کند. ضمن اینکه اقتصاد مقاومتی با حضور بسیجیان اقشار مختلف در کنار مردم تحقق خواهد یافت.

وی اشاعه ی تفکرات بسیجی در جامعه و تقویت روحیه ی بسیجی در بین کارکنان دستگاه های مختلف را بسیار ضروری دانست و گفت: داشتن روحیه ی بسیجی و تداوم تلاشهای مجاهدت گونه در اجرای امور قطعاً کاهش مشکلات را به شکل چشمگیری به دنبال خواهد داشت، در واقع می توان گفت حل مشکلات نیاز به حرکت بسیجی وار تمامی مسئولین و مدیران دارد.

وی در ادامه پیرامون برخی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه ی شهرداری زاهدان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: مدتیست که تلاشهای تحول آفرین در شهرداری زاهدان آغاز شده و ما امیدواریم با تداوم این روحیه بتوانیم سرعت کاهش مشکلات را افزایش دهیم؛ کما اینکه با همین روحیه ی جهادی که در بین همکارانمان ایجاد شده در دو سال اخیر بودجه ی شهرداری با افزایش در خور توجهی روبرو بوده که با ادامه ی همین روند رو به رشد، پیش بینی می شود تحقق بودجه ی حدود سه برابری را تجربه کنیم. در حالی که بودجه شهرداری در دوره های گذشته طی ۴ سال دوبرابر شده بود. 

وی اظهار داشت: در دوره¬های قبل از آغاز به کار شورای اسلامی فعلی میزان آسفالت معابر در طول سال حدود ۴۰۰هزار مترمربع بوده که اگر با همان مقدار پیش می رفتیم تقریبا ۳۰ سال برای ترمیم آسفالت معابر شهر زمان لازم بود؛ اما با تلاشهایی که صورت گرفت این مقدار به ۲ میلیون مترمربع در سال جاری افزایش خواهد یافت که  که در این صورت امیدواریم ظرف مدتی کمتر از ۶ سال، تمامی معابر شهر به لحاظ آسفالت مشکلی نداشته باشند.

وی در پایان ضمن تاکید بر همکاری و مشارکت تمامی اقشار با مدیران شهری گفت: بایستی در تمامی حوزه ها تلاشهای بسیجی وار و مجاهدت گونه وجود داشته باشد چرا که تمامی ما خدمتگزاران مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و اقدامات ما باید در جهت جلب رضایت شهروندان باشد که البته در این مسیر می طلبد مردم نیز مشارکت حداکثری را از خود به نمایش بگذارند.در پایان این مراسم نیز از تعدادی از بسیجیان شهرداری زاهدان با اهدای لوح یادبود قدردانی گردید. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0