EN/ FA   |   پنج‌شنبه, 12 تير 1399
  • ساعت : ۸:۵۶:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 100
  • کد خبر : ۴۱۷۰
مراسم گرامیداشت اندیشمند، شاعر، نویسنده و گوینده ی رادیو استاد گل محمد صالح زهی

مراسم گرامیداشت اندیشمند، شاعر، نویسنده و گوینده ی رادیو استاد گل محمد صالح زهی برگزار شد 

⬅️ طی مراسمی که توسط شهرداری زاهدان ،اداره کل صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور نکوداشت هنرمند فقید استان سیستان و بلوچستان گل محمد صالح زهی در محل سالن همایش‌های شهرداری زاهدان برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی این هنرمند بزرگ استان از خانواده ی وی نیز تجلیل به عمل آمد. 

⬅️ در این مراسم که با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خانواده و دوستان استاد فقید گل محمد صالح زهی، معاونین و مدیران شهرداری زاهدان، تعدادی از شاعران، نویسندگان و برخی از چهره های ادبی و هنری استان حضور داشتند‌، از سالها تلاش و مجاهدت مرحوم استاد صالح زهی که در راستای معرفی فرهنگ، هنر و ادب این استان صورت گرفته بود تجلیل و قدردانی شد.

🔺شهردار زاهدان در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و نام این استاد ارزشمند گفت: مرحوم صالح زهی در طول عمر پربرکت خود از طریق شعر و ادب و ارائه ی مقاله های متعدد تلاشهای وافری را در شناساندن تاریخ و فرهنگ استان و حتی کشور از خود نشان داد.

🔺مهندس پربار گفت: این استاد بزرگوار در زمانی که منابع، ارتباطات و حتی حمل و نقل به شدت محدود بود با کمترین امکانات توانست با جامعه و اهالی فرهنگ و ادب ارتباط خوبی برقرار کند.

🔺وی افزود: استاد صالح زهی با توجه به ارتباط خوبی که با فرهیختگان استان و شخصیتهای طراز اول کشوری داشت موفقیتهای شگرفی در تدوین آثار متعدد بدست آورد که ضرورت دارد این آثار به نحو مطلوبی منتشر و در دسترس عموم مردم قرار گیرد تا دیگران نیز بتوانند از حاصل تلاشها و رنجهای این فرهیخته ی نستوه به خوبی استفاده کنند.

🔺وی با اشاره به اینکه اهالی فرهنگ و هنر در زمان حیاتشان بیشتر اوقات مورد بی مهری قرار می گیرند گفت: متاسفانه در اکثر مواقع اهالی علم و فرهنگ و هنر در گمنامی زندگی می کنند و بعد از اینکه از بین ما رفتند یاد و نامشان بر سر زبانها می‌افتد و آثارشان نمایان میشود؛ لذا بهتر است تا هنرمندان و فرهیختگان عرصه های مختلف در زمان حیاتشان مورد توجه قرار گیرند و به طرق مختلف از آنها قدردانی شود و با انتشار و معرفی آثارشان در جامعه دین خودمان را به آنها ادا کنیم.

🔺وی در پایان تصریح کرد: اگر چه نام گل محمد صالح زهی به واسطه ی تلاشهای ارزنده ای که در عرصه ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم و ترویج و اشاعه ی آن داشته و آثار گرانبهایی را از خود به جای گذاشته همواره در تاریخ استان و کشور ماندگار است‌‌؛ اما پیشنهاد می شود که یکی از معابر سطح شهر توسط شورای اسلامی شهر به نام این استاد فرهیخته نام گذاری گردد.

📌گفتنی ست  در پایان این مراسم به رسم یادبود با اهداء لوح به خانواده ی گل محمد صالح زهی و همچنین استاد کریم بخش داوودیاز دوستان نزدیک مرحوم، از خدمات و تلاشهای این استاد فقید قدردانی شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0