EN/ FA   |   سه‌شنبه, 14 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۲۳:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 82
  • کد خبر : ۴۲۸۶
كاشت بیش از ۴۱۰ هزار نشاء گل و ۸۰ هزار نهال درخت و درختچه در زاهدان
 معاون خدمات شهرداری زاهدان :  ۴۱۰ هزار نشاء گل و ۸۰ هزار نهال درخت و درختچه تاکنون در سطح معابر شهر زاهدان کاشت شد..

کاشت بیش از ۴۱۰ هزار نشاء گل و ۸۰ هزار نهال درخت و درختچه در زاهدان

 معاون خدمات شهرداری زاهدان:  ۴۱۰ هزار نشاء گل و ۸۰ هزار نهال درخت و درختچه تاکنون در سطح معابر شهر زاهدان کاشت شد..
 
 محمد امیر براهویی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: امسال در راستای استفاده بهینه و صرفه‌جویی از منابع آبی موجود، موفق به ایجاد حدود ۶۰ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه آبیاری فضای سبز در شهر زاهدان شدیم، این میزان برابر با ۵۰ درصد کل شبکه ایجاد شده در سالیان گذشته می‌باشد. 

محمد امیر براهویی هدف از توسعه فضای سبز  را زیباسازی شهری، توسعه و ارتقای شاخص‌های فضای سبز، کیفیت زندگی شهری و ایجاد رضایت‌مندی شهروندان دانست.

وی در ادامه افزود: شهرداری آمادگی لازم برای توسعه فضای سبز و گل‌کاری در سطح معابر، رفیوژها، میادین و پارک‌ها سطح شهر داشته است، بر همین اساس درشهرداری‌های مناطق پنجگانه و سازمان سیما، منظر و فضای سبز نسبت به سال‌های گذشته میزان درخت‌کاری و گل‌کاری‌ها به‌صورت چشمگیری افزایش یافت که نمود آن درسطح بلوارها و میادین و پارک‌ها مشهود هست.

مهندس براهویی تصریح کرد: تشکیل کمیته تخصصی فضای سبز در حوزه معاونت خدمات شهر، استفاده از تخصص مشاورین و متخصصین در حوزه فضای سبز، تقویت توان نظارتی حوزه فضای سبز، نگاه ویژه شورای اسلامی شهر و شهردار به توسعه فضای سبز، توجه به‌گونه‌های بومی و سازگار با اقلیم آب و هوایی شهر زاهدان، استفاده از نهال‌های بزرگ و تنومند با ماندگاری بالا در شهر از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در راستای توسعه فضای سبز به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار شهری دانست.

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان در پایان خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نیز درصورت اتصال تصفیه‌خانه فاضلاب شهری به شبکه آبیاری فضای سبز، در سال جاری رشد قابل توجهی را در سرانه فضای سبز شهر زاهدان خواهیم داشت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0