EN/ FA   |   جمعه, 4 تير 1400
  • ساعت : ۸:۶:۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 381
  • کد خبر : ۴۴۷۴
ضرورت اطلاع رسانی مناسب اقدامات مثبت شهرداری

🔘 شهردار زاهدان تاکید کرد: 
ضرورت اطلاع رسانی مناسب اقدامات مثبت شهرداری 

⬅ طی نشستی که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشي با حضور معاونین، مدیران مناطق و برخی از کارشناسان و صاحب نظران حوزه ی رسانه برگزار شد بر گسترش هم اندیشی و ایده پردازی جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی هر چه بهتر شهروندان نسبت به اقدامات و تلاشهای شهرداری در راستای حل مشکلات به طرق مقتضی تاکید شد

🔺شهردار زاهدان در این نشست گفت: زاهدان شهری ست که علی رغم برخی  کمبودها، دارای امکانات و ظرفیت های مناسبی نیز هست که باید با یک مدیریت صحیح و استفاده از فرصت‌های موجود، سرعت رفع کمبودها را بیشتر کنیم.

🔺پربار با اشاره به ضرورت و لزوم توجه به مسائل آموزشی گفت: ممکن است در برخی از موارد و بنا به ضرورت بخشی از عملیاتهای عمرانی انجام نشود اما امور آموزشی و انجام آنها با توجه به ارتباط مستقیمی که با شهروندان ایجاد و نقش ویژه ای که در مشارکت پذیری آنها در اجرای امور ایفا می کند باید به عنوان یکی از اولویتهای مهم در زمان مناسب و از طریق روشهای تاثیرپذیر مورد توجه قرار داشته باشد.

🔺وی با تاکید بر زنده کردن حس مطالبه گری در حوزه های مختلف گفت: سطح پایین مطالبه گری در جامعه مشکلاتی را در پی داشته و در واقع نقش مطالبه گری شهروندان در امور مختلف تاثیر مهم و مستقیمی در مشارکت پذیری آنان دارد که بایستی نسبت به این امر توجه کافی صورت پذیرد.

🔺وی در ادامه ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد شهرداری زاهدان طی سالهای اخیر گفت: در شهری همانند کرمان که به لحاظ بسیاری از فاکتورها شبیه زاهدان می باشد علی رغم اینکه شهرداری این شهر ماهیانه بیست میلیارد تومان کسب درآمد فقط از محل ارزش افزوده دارد سالانه بطور متوسط دویست هزارمتر مربع آسفالت معابر را انجام می دهد و این درحالیست که شهرداری زاهدان که فقط با کسب درآمد دو میلیارد تومانی از محل ارزش افزوده یعنی ده برابر کمتر از کرمان؛ در حوزه ی آسفالت بسیار قوی ظاهر شده و تا پایان امسال چهار میلیون مترمربع آسفالت معابر را به اتمام خواهد رساند.

🔺پربار بر ضرورت انعکاس این اقدامات، قابلیتها و ظرفیتهای ایجاد شده تاکید کرد و گفت: همه باید از برنامه های ما اطلاع یابند و از عملکرد مثبت شهرداری زاهدان به خوبی آگاه شوند چرا که جلب اعتماد مردم در گروی دانستن و آگاهی کافی مردم نسبت به اقدامات و پروژه ها و برنامه هایی که انجام شده است می باشد.

🔺شهردار زاهدان بیان داشت:  باید شهروندان را به روشهای مختلف پای کار بیاوریم که در این مسیر نقش برخی از نهادها و دستگاه ها از جمله صدا و سیما، رسانه ها، نخبگان، سمن ها و سایر دستگاه های اطلاع رسان بسیار مهم و ضروریست که باید در راستای آگاهی سازی و اطلاع رسانی لازم به کمک ما بیایند و همراه و همیار ما باشند.

🔺وی از فعالان اجتماعی به عنوان سرمایه ی شهرداری یاد کرد و گفت: باید قدر و ارزش همه ی فعالان اجتماعی و نخبگان را بدانیم و ضمن تلاش جهت جذب و ماندگاری آنها حتی برای کشاندن صاحب نظران و نخبگان سایر استانها به سمت خودمان نیز از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.

🔺وی در پایان گفت: فضای مجازی ظرفیتهای خوب را در زمینه ی اطلاع رسانی و انعکاس اخبار و اطلاعات مرتبط با اقدامات و پروژه ها و برنامه های انجام شده ایجاد کرده که باید از این فرصت و قابلیت مثبت به بهترین نحو ممکن در راستای آگاهی رسانی، اعتمادسازی و جلب مشارکتهای مردمی استفاده کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0